A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
R
S
T
U
V
Y
Z
W
X
Q

İ

İLKNUR GÜRCAN

1972 yılında Isparta’da doğan İlknur Gürcan, Ankara Fen Lisesi ve Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. Halen TÜBİTAK ULAKBİM’de Ağ Uzmanı olarak görev yapmaktadır. İlknur Gürcan, yağlIboya resim çalışmalarını 2006 yılından bu yana Nusret Dökmeci ile birlikte sürdürmektedir. Eserlerinde ağırlıklı olarak pencereler, sokaklar ile sokaklardaki sosyal yaşamı konu almaktadır.

İBRAHİM TAYFUR

1971 Adana doğumlu olan sanatçı ilk, orta ve lise öğrenimini Adana’da; üniversite öğrenimini ise Ankara Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nde tamamlamıştır. Bugüne kadar 30 sergi ve etkinliğe katılan sanatçı çalışmalarına Ankara’da kendi atölyesinde devam etmektedir. Sanatçı resimlerini, günlük yaşantılardan yola çıkıp; Osmanlı Minyatürleri, Selçuklu Motifleri ve hatta Roma-Bizans Devri öğeleriyle ilişkilendirmektedir.

İSMAİL MENEKŞE

1943 Emet doğumlu olan sanatçı, ortaöğrenimini tamamladığı Kütahya Lisesi’nin ardından İstanbul Üniversitesi Jeoloji Bölümü’nü bitirmiştir. Çocukluğundan beri ilgi duyduğu resim sanatını ihmal etmeden bir çok yabancı ülkede incelemele yaparak özel dersler alan İsmail Menekşe, sulu boyanın saydamlığının ve şiirselliğinin etkisinde kalmış ve bu zor resim tekniğine özellikle yönelmiştir. İnsanın çevresinde oluşan her türlü konuyu resimlerine yansıtan sanatçı, çeşitli karma sergilere katılmış, 15 kişisel sergi açmıştır. İsmail Menekşe’nin eserleri bir çok yerli ve yabancı koleksiyonda yer almaktadır.

REAL COLLECTION
Bilkent Center AVM Sanat Sokağı 3/33 Tepe Home Katı Bilkent / Ankara
Tlf : 0 312 242 00 22 E-Posta : info@rcmuzayede.com

www.rcmuzayede.com

REAL COLLECTION BRITISH ANTIQUE DEALER ASSOCIATION DOST ÜYESİDİR