A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
R
S
T
U
V
Y
Z
W
X
Q

Ş

ŞEHRİYAR CEM

1979 yılında Tebriz, İran`da doğan sanatçı, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü’nden 2001 yılında mezun olmuştur. 2003 yılında Art Students Leauge of New York’ta resim eğitimine başlayan Şehriyar Cem, bu okulda Bruce Dorfman, Charles Hinman, Larry Poons, Richard Pantell ve Michael Burban gibi ustalarla; akrilik, yağlıboya, karışık malzeme, gravür ve desen çalışmaları yapmış, 2004 yılında Larry Poons Atölyesi’nde asistanlık ve gözetmenlik görevlerini üstlenmiştir. 2005 yılında Türkiye’ye dönen sanatçı, Ankara, İstanbul ve New York`ta kişisel sergiler düzenlemiş, bir çok karma resim ve heykel sergisine katılmıştır. Çalışmalarına halen İstanbul Maçka’daki atölyesinde devam eden Şehriyar Cem`in, Yeditepe Üniversitesi koleksiyonu ve bazı özel koleksiyonlarda eserleri bulunmaktadır. Sanatçı, heykellerinde ağırlıklı olarak kullandığı metalin yanı sıra taş ve kille de eser vermektedir. Resimlerinde ise tuval üzerine akrilik ve yağlı boya kullanarak hem plastik değerleri hem de aksiyon ekspresyonizmi bir arada dengede tutmayi benimsemiştir.

ŞÜKRAN İSTANBULLU


Balıkesir’de doğdum. Resim sanatına olan tutkum nedeniyle, Gülseren Sönmez ile başladığım resim derslerine, Hikmet Çetinkaya ile devam ettim. Hikmet Çetinkaya ve Erdoğan Seçil’den ders almaya devam ediyorum.
Yaşamın her anının güzelliklerle dopdolu olduğuna, insan isterse bunu görebileceğine inanıyorum. Sanatsa yaşamın ayrılmaz bir parçası, yaşamı yansıtan bir ayna bence… Son yıllarda mor salkımlar, begonviller ve özellikle leylaklar en çok resmini yaptığım çiçekler.

REAL COLLECTION
Bilkent Center AVM Sanat Sokağı 3/33 Tepe Home Katı Bilkent / Ankara
Tlf : 0 312 242 00 22 E-Posta : info@rcmuzayede.com

www.rcmuzayede.com

REAL COLLECTION BRITISH ANTIQUE DEALER ASSOCIATION DOST ÜYESİDİR