A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
R
S
T
U
V
Y
Z
W
X
Q

A

AYTEN TAŞPINAR

Ayten Taşpınar 1944 yılında Merzifon`da doğdu. 1967 yılında K.T.Y.Ö. Okulu Resim Bölümü`nden mezun oldu. 1967-1994 yılları arasında Muğla Anadolu Kız Meslek Lisesi`nde Resim Öğretmenliği yaptı. Muğla Merkez Çocuk Bakım ve Yetiştirme Yurdu`nda çocuklara resim çalışmaları yaptırdı ve 1979 yılında Uluslararası Çocuk Yılında Türkiye Milli Komitesi`nin düzenlediği konferansta çocukların resimlerini sergiledi. Ayrıca Mimarlar Odası ve Muğla Belediyesi`nin düzenlediği, çocuk resim kurslarında görev aldı. "2008, 10 Kasım gazetelerinizde Atatürk" sergisini düzenledi. 2009 yılında uygulamaya koyduğu "Sokak Sokak Resim Atölyesi" projesi ise sürmektedir. Pek çok karma sergiye katılan sanatçı, çalışmalarına atölyesinde devam etmektedir.

ALFRED MIRASHI MILOT

1969 Arnavutluk doğumlu olan Alfred Mirashi Milot, 1999 yılında Milano`da resim eğitimi almakta olduğu Brera Güzel Sanatlar Akademisi`nden derece ile mezun olmuştur. 1996 yılında ilk kişisel sergisini Everyday Portraits adıyla Milano`da açmış olan sanatçı, sonrasında pek çok kenti ile İtalya başta olmak üzere Avrupa`nın bir çok ülkesinde kişisel açmış, karma sergilere, bienal ve sanat etkinliklerine katılmıştır. Halen çalışmalarını ve yaşamını Milano ve New York kentleri arasında paylaştırarak sürdürmektedir.

AYDIN ALTUNDAĞ

1975 Samsun Vezirköprü doğumlu olan Aydın Altundağ, 1998 yılında Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim İş Öğretmenliği Heykel Ana Sanat Dalı’ndan mezun olmuştur. Farklı illerde kişisel sergiler açmış ve birçok karma sergiye katılmış olan sanatçının, bazı özel koleksiyonlarda ve resmi kurumların koleksiyonlarında eserleri yer almaktadır. Sanatçı, resim ve heykel çalışmalarını kendi atölyesinde aktif olarak sürdürmektedir.

A. AYDIN BAYKARA

1954 Ankara doğumlu olan sanatçı, 1980 yılında Ege Üniversitesi Kimya Fakültesi`nden mezun olmuştur. Uzun yıllar değerli sanatçı Asım Yücesoy ile çalişan sanatçının üç eseri, kitap kapağı olarak basılmış, bir eseri de ODTÜ 50. Kuruluş Yıldönümünde çıkarılan "Psikolojik Sağlığımızı Nasıl Koruruz" başlıklı ansiklopedide yine kapak resmi olarak kullanılmıştır. Baykara`nın iki resmi Bilkent Üniversitesi`nce açılacak olan Hamiye Çolakoğlu Müzesi`ne alınmış, ayrıca sanatçının iki resmi, Amerika`da her yıl yayınlanan World Wide Art Books - International Contemporary Masters 2010 (2010 Uluslararası Çağdaş Sanat Ustaları) Sanat Kataloğu’nda yayınlanmıştır. Sanatçı, 2002 yılında Türk ressamları ve eserlerini dünyaya tanıtmak amacıyla, “http://www.turkishpaintings.com” adlı bir websitesi kurarak Türk sanatçıları ve eserlerini uluslararası boyuta taşımıştır.
Amerikan Suluboya Derneği üyesi, UPSD, BRHD ve GESAM üyesi olan Baykara, yirmi iki kişisel sergi açmış, elli üç karma sergiye katılmıştır.

AYNUR AÇIKGÖZ

1964 Bulgaristan Mestanlı doğumlu olan sanatçı, temel resim eğitimini Bulgaristan`da almış, büyük üstat Şeref Bigalı’nın özel atölyesinde resim çalışmalarını sürdürmüştür. Yurtiçi ve yurtdışında 8 kişisel sergil açmış ve karma sergilere katılmış olan Aynur Açıkgöz, uluslararası bienal ve sempozyumlara katıldığı gibi, kendisi de bu türden uluslararası organizasyonlar düzenlemektedir. Sanatçının eserleri yarı soyut ve figüratif olmanın yanısıra, kendine özgü bir teknik ve renkçilik ile dikkat çekmektedir. Aynur Açıkgöz, çalışmalarına kendi atölyesinde devam etmektedir.

AYŞE ARKÜN

1958 yılında Ankara’da doğan Ayşe Arkün, Hacettepe Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Resim Bölümü mezunudur Türkiye Güzel Sanat Eseri Sahipleri Meslek Birliği (GESAM), Ankara Kadın Ressamlar Derneği (AKRD), Kadın-Sanat-Akdeniz (FAM) Türkiye Grubu, Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği (UPSD), Birleşik Ressamlar ve Heykeltıraşlar Derneği (BRHD) üyesidir. Ağustos 2010 tarihine kadar 11 kişisel sergi düzenlemiş, 7`si uluslararası olmak üzere 40`ın üzerinde karma ve grup sergilerine katılmıştır.

AİDA ARGHAVANİ

Sanatçı İran’ın Tebriz şehrinde 1983 yılında dünyaya gelmiştir. İlerleyen yıllarda Rahnamun ve Pejuheş okullarında resim öğretmenliği yapan sanatçı, bu süre zarfında kendi atölyesinde özel resim dersleri vermeye devam etmiştir. 2007 yılında Azad Üniversitesi Resim Bölümü’nün lisans programını bitiren Arghavani takip eden iki yıl boyunca Devrim Erbil’in atölyesinde çalıştı. Sanatçımız 2013 yılında Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Resim Bölümü’nün yüksek lisans programını başarıyla tamamlayarak, aynı bölümdeki doktora programına kabul edilmiştir. Arghavani’nin ödülleri arasında 2007 yılında Azerbeycan Bienali’nde kazandığı birincilik, 2004 yılındaki Tahran Uluslararası Sanat Bienali’nde ikincilik ve yine Tahran’da gerçekleştirilen Olimpik ve Paralimpik konulu resim yarışmasında üçüncülük ödülleri vardır. Sanatçımız halen RC Art Gallery bünyesinde 7-17 yaş aralığındaki çocuklara resim dersi vermektedir.

REAL COLLECTION
Bilkent Center AVM Sanat Sokağı 3/33 Tepe Home Katı Bilkent / Ankara
Tlf : 0 312 242 00 22 E-Posta : info@rcmuzayede.com

www.rcmuzayede.com

REAL COLLECTION BRITISH ANTIQUE DEALER ASSOCIATION DOST ÜYESİDİR