A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
R
S
T
U
V
Y
Z
W
X
Q

H

HALUK EVİTAN

1952 yılında İzmit’te doğan sanatçı, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nde yüksek lisansını tamamlamıştır. Bugüne kadar 30 kişisel sergi açan ve birçok karma sergiye katılan sanatçı, çalışmalarını resim ve grafik dallarında sürdürmektedir.

Yapıtlarında genellikle insanın iç dünyasının sembolik ifadesine ağırlık veren sanatçının form ve kompozisyon anlayışı çarpıcı ve zengindir. Sulu boya resimlerinde figürün hakim olmasına karşın yağlıboya yapıtlarında soyut yaklaşımlar daha ağır basmaktadır. Devinim, çizgisel formlar ve aykırı tutkularla çarpıcı biçimler, sanatçının karakteri olan uyum yasalarını oluşturmaktadır.

HİKMET ÇETİNKAYA

1958 yılında Konya Hasanşeyh`te doğan sanatçı, orta öğrenimini Denizli`de tamamlayarak, 1982`de Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi-Resim Bölümü`nden mezun olmuştur. Resim eğitimi yöntemleri konusunda yurtdışında araştırmalarda bulunarak, kendi ismini taşıyan resim atölyesini ve daha sonra Çetinkaya Sanat Galerisi ile Galeri Hera`yı kurmuştur. Resim dersleri ve sanat danışmanlığı çalışmalarının yanısıra, Karayolları Genel Müdürlüğü, DSİ Genel Müdürlüğü, Hazine ve Dış Ticaret Müsteşarlığı, Hava Lojistik Komutanlığı gibi kurum ve kuruluşlarda resim atölyesi kurulmasına öncülük yapmıştır.

2001`de İsveç Stokholm Uluslararası Dünya Sanat Fuarı`na davetli olarak katılan sanatçı, yurt içinde başta İstanbul ve Ankara olmak üzere uluslararası düzeyde birçok sanat fuarı etkinliklerine katılmış, 9`u yurtdışında, toplam 51 kişisel sergi açmış ve 400`den fazla karma sanat etkinliğine katılmıştır. Ankara`daki atölyesinin yanısıra, 2002 yılında Paris`te açtığı resim atölyesinde de çalışmalarını sürdüren Çetinkaya, Arc-En-Ciel Maison D`art Paris adında bir de resim galerisi açmıştır. Uluslararası Plastik Sanatçılar Derneği üyesi olan sanatçı, 2006 yılında 45 Türk sanatçısıyla Türkiye`yi temsilen Paris-UNESCO`da bir sergi organizasyonu yaparak iç ve dış basında Türk sanatının ve sanatçısının tanıtımına katkı sağlamıştır. Bir çok sanatçı dostuyla; 3 kez Paris te olmak üzere, Atina, Moskova, Kıbrıs ve Yunan adalarında (Patmos, Girit, Santorini, Mikanos) "Anadolu`dan Esintiler" adı altında sergi etkinlikleri yaparak, bu sergileri geleneksel hale getirme çabası içerisindedir. Sanatçıya, Kavaklıdere Rotary Klübü tarafından 2006-2007 döneminde yılın meslek başarı ödülü verilmiştir.

HÜSEYİN SARTAŞ

Hüseyin Sartaş 1956 yılında Ankarada doğan Hüseyin SARTAŞ 1989 yılında Ankarada açtığı resim sergisine dek değişik işlerde çalıştı. Naif resimlerimizin tanınmış sanatçılarındandır.Kırsal kesimden gelen ressam kimliğinin ip uçları resimlerinde kolaylıkla görülmektedir.Bu resimler modern yaşam içersinde doğayı ve kendini tüketmiş olan çağdaş insanın ütopyasıdır,belkide yitirilmiş düşlerdir.Hüseyin SARTAŞ içimizde taşıdığımız düşüncelerimizin özlemlerimizin yitirdiğimiz yada yo ettiğimiz doğal güzelliklerin resimlerini yapıyor.

HÜSEYİN MACAR

25 Ocak 1960 Kırşehir doğumlu, Gazi Eğitim Fakültesi, Resim Ana Sanat Dalı, Zahir Büyükişliyen Atölyesinden mezun oldu.Yurt içi ve Yurt dışı bir çok sergiye katılmıştır.

HATİCE SOYSAL

1952 Eskişehir`de doğdu.İlk ,orta ve lise öğrenimini Eskişehir`de tamamladı.1976 Samsun Eğitim Enstitüsü Resim Bölümünü bitirdi. Anadolu`nun çeşitli bölgelerinde 23 yıl Resim Öğretmeni olarak çalışıp emekli oldu.
Sanatçı Anadolu`nun renkler diyarını, özlenen karlı kış ayazlarının hüzünlü yalnızlığını, binbir dalın, çiçeğin yaşama sevincini, sevgiyi, mücadeleyi,doğanın yaşama dönüşümünü sulu boyanın büyüleyici serüveni içinde kendine özgü bir dille anlatmaya çalışmıştır. B.R.H.D. üyesidir.

REAL COLLECTION
Bilkent Center AVM Sanat Sokağı 3/33 Tepe Home Katı Bilkent / Ankara
Tlf : 0 312 242 00 22 E-Posta : info@rcmuzayede.com

www.rcmuzayede.com

REAL COLLECTION BRITISH ANTIQUE DEALER ASSOCIATION DOST ÜYESİDİR