A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
R
S
T
U
V
Y
Z
W
X
Q

I

IŞIL ÖZIŞIK

Işıl Özışık 1939 Kırklareli doğumludur. İlk resim eğitimini, orta okul ve lise dönemlerinde sırası ile Ömer Hatipoğlu, Turgut Zaim, Cemal Bingöl, Eşref Üren atelyelerinde almıştır. Ankara Üniversitesi Arkeoloji ve Sanat Tarihi Bölümü mezunu olan sanatçı Master programını Ortadoğu Teknik Üniversitesi, İnşaat ve Restorasyon Bölümü Mimarlık bölümünde tamamlamıştır.


Yüksek öğrenimini takip eden üç yıllık arkeoloji asistanlığı döneminin ardından kendini tamamıyla resim çalışmalarına veren sanatçı bir taraftan da reklamcılık alanında "Art Director" olarak profesyonel çalışmalarda bulunmuştur.


Işıl Özışık her türlü malzemeyle resim çalışmalaını sürdürmesine karşın ülkemizde suluboya resmin önde gelen sanatçılarından biri olarak tanınmaktadır. Sanatçının resimlerine doğasına aşık olduğu İstanbul ve yaşamını sürdürdüğü Washington DC`nin doğası, yağmur ve kar temaları hakimdir.


Bugüne kadar yurtiçi ve yurt dışında yüzün üzerinde kişisel sergi açan sanatçının eserleri yurtiçi ve yurt dışında özel ve resmi kurum ve kuruluşların koleksiyonlarında bulunmaktadır. Sanatçı "The Washington Society of Landscape Painters" derneğinin daimi üyesidir. Amerika Birleşik Devletlerinde derneğin açmış olduğu bütün sergilere iştirak etmektedir.

IŞIK ÇUHACIOĞLU

1967 yılında Ankara`da doğan sanatçı, 1988 yılında üniversite öğrenimi sırasında Turan Erol, Zafer Gençaydın, Hasan Pekmezci, Veysel Günay, Kaya Özsezgin, Sıtkı Erinç ve Nihat Kahraman`dan resim dersleri aldı. 1992 yılında Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü M. Zahit Büyükişliyen Atölyesi`nden mezun oldu. Bir çok galeri ve özel sanat merkezlerinde resim öğretmenliği yapmış olan Işık Çuhacıoğlu, 2000 yılından itibaren ÇSM`de resim öğretmenliği yapmaya devam etmekte, ayrıca davetli olarak okullarda sanat seminerleri vermektedir. 2007den itibaren bilinmeye başlanan kendi buluşu olan spatula ile "Sarkıt" adını verdiği kabartılı teknikle ürettiği eserleriyle dikkat çekmektedir.

REAL COLLECTION
Bilkent Center AVM Sanat Sokağı 3/33 Tepe Home Katı Bilkent / Ankara
Tlf : 0 312 242 00 22 E-Posta : info@rcmuzayede.com

www.rcmuzayede.com

REAL COLLECTION BRITISH ANTIQUE DEALER ASSOCIATION DOST ÜYESİDİR