A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
R
S
T
U
V
Y
Z
W
X
Q

N

NERMİN ALPAR

1961 Yılında Ankarada doğan sanatçı Ankara Üniversitesinde mezun olmuştur. Resme 2004 yılında Transparan Sanat Galerisinde ressam Gür Dalkıran ile başlamış olup daha sonra ressam David Ugralidze’den ders almıştır. Şu anda kendi atölyesinde çalışmalarını sürdürmektedir. Kadınlar özellikle gizemli, hüzünlü ve melankolik kadınlar resimlerine esin kaynağı olmuştur. Yaklaşık 20 kadar karma sergiye katılmış olup yurtiçi ve yurtdışında workshop’lara katılmıştır.

NEŞE EVİTAN

1955 yılında Ankara’da doğan sanatçı, 1979 yılından itibaren, çocuk kitabı resimleme ve illüstrasyon ağırlıklı olmak üzere grafik sanatında eserler vermiştir. Karikatüre de emek veren Evitan, 2000 yılından itibaren tamamen resme yönelmiş, Haluk Evitan ile birlikte beş sergiye imza atmıştır. Halen çalışmalarını Ankara’da sürdürmektedir.

Resimlerinde denemeci bir tutumla pentür geleneğini özenle irdeleyen sanatçı, izlenimlerini tuvale olabildiğince özgür aktarma alışkanlığıyla dikkat çekmektedir. İnsana dair sınırsız yorumların renkli evreninde yolunu kaybetmiş bir çocuk tutumuyla çalışmaktan zevk alan sanatçının eserleri, kendi deyişiyle sanatçının evrene bir gülümsemesidir.

NİHAT EVREN DERMAN

1981 yılında İstanbul’da doğan sanatçı, babası Hüseyin Cahit Derman ile tanıştığı resim sanatını, 2008 yılında başarı bursu ile bitirdiği Yeditepe Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Plastik Sanatlar Bölümü’nde sürdürmüştür. Eğitimi süresince Özdemir Altan, Ergin İnan, Mustafa Ata ve Zahit Büyükişleyen atölyelerinde çalışmış, neoklasik ve soyut dışavurumcu bir üslupta eser vermeye başlamıştır. Yağlıboya tekniği dışında da eser veren Nihat Evren Derman’ın, serigrafi, litografi, gravür, fotoğraf, seramik, heykel ve iç dekorasyon çalışmaları bulunmaktadır. Sanatçının yurtiçi ve yurtdışında özel koleksiyonlarda ve müzelerde eserleri bulunmaktadır. Unesco’ya bağlı Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği üyesi olan Nihat Evren Derman, çalışmalarını İstanbul’da sürdürmektedir.

NEŞE GÜMÜŞÇÜOĞLU

Suluboya tekniğinin heyecanlı ve duygusal yapısına çok uyduğunu ve kendi özgün tavrını bu yolla daha iyi yansıttığını ifade eden sanatçı, sulu boyanın hızı ve akışkanlığını bu defa da atların hareketliliği ile bütünleştirerek kendine ait yorumuyla resimliyor. Bugüne kadar 70’e yakın karma sergiye de katılan Neşe Gümüşcüoğlu, Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği ve Suluboya Ressamları Grubu üyesi.

NUSRET DÖKMECİ

1947 yılında İskilip`te doğan sanatçı, ekonomi ve maliye eğitimi almıştır. Çeşitli kamu kurumlarında müfettiş ve genel müdür olarak görev yapan Dökmeci, resim çalışmalarını 1998 yılından bu yana Hikmet Çetinkaya atölyesinde sürdürmektedir. Yurtiçi ve yurtdışı koleksiyonlarda eserleri bulunan Nusret Dökmeci, çoğu Türkiye`de olmak üzere, Paris, Lefkoşa ve Atina`da sergilere katılmıştır. Sanatçı halen üç ayrı atölyede resim dersleri vermektedir.

NECATİ SEYDİ FERAHOĞLU

1975 yılında Amasya’da doğan sanatçı, 1994 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Fatih Eğitim Fakültesi Resim İş Eğitimi Bölümü’nü kazanarak, 1996 yılında Grafik Ana sanat Dalı’nı seçmiş, 1998’de de mezun olmuştur. Aynı yıl öğretmenliğe başlayan Ferahoğlu, ağaç baskı ve gravür çalışmalarının ardından, öğretmenlik yıllarında yağlıboya çalışmalarına ağırlık vermiştir. 2007 yılında Gazi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Resim-iş Öğretmenliği Programı`nda “İlköğretim Okulları 8. sınıflarda Tokat Yazma Motiflerinin Özgün Baskı Çalışmalarında Uygulama Etkililiği Üzerine Bir Araştırma” konulu çalışma ile yüksek lisansını tamamlayan sanatçı, halen Akçaabat Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi’nde resim öğretmeni olarak görev yapmaktadır. 1 kişisel serginin yanı sıra, 6 grup ve 28 karma sergiye katılan sanatçı, GESAM ve Karadeniz Plastik Sanatlar Derneği üyesidir.

NEŞE EVİTAN

1955 yılında Ankara’da doğdum. 24 yaşından beri, çocuk kitapları için resim yapıyorum. Grafik ve karikatürle de ilgilendim ama 2000 yılından itibaren tamamen resme yöneldim.
Resimlerimi mümkün olduğunca özgür yapmayı seviyorum. Özellikle çocukların yaptığı gibi resimler yapmak benim için çok eğlenceli.

NİHAT EVREN DERMAN

1981 yılında İstanbul`da doğdum. Ressam olan babam Hüseyin Cahit Derman’la resim yapmaya başladım. Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Plastik Sanatlar Bölümü`nü başarıyle bitirdikten sonra, İtalya ve Fransa`da resimle ilgili araştırma ve incelemeler yaptım. Özdemir Altan, Ergin İnan, Mustafa Ata ve Zahit Büyükişleyen gibi önemli ressamların atölyelerinde çalıştım.

İstanbul`un herkesin bildiği taraflarını değil, bilinmeyen yerlerini resimlemeyi seviyorum. Bir de eski model arabaları…

"YüZ YILLIK GURUR, YÜZ YILLIK RÜYA BEŞİKTAŞ JK" adını verdiğim resmim, Türk resim sanatı tarihinde yer alan spor temalı ilk çalışmadır.

REAL COLLECTION
Bilkent Center AVM Sanat Sokağı 3/33 Tepe Home Katı Bilkent / Ankara
Tlf : 0 312 242 00 22 E-Posta : info@rcmuzayede.com

www.rcmuzayede.com

REAL COLLECTION BRITISH ANTIQUE DEALER ASSOCIATION DOST ÜYESİDİR