A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
R
S
T
U
V
Y
Z
W
X
Q

O

ORHAN GÜREL

1952 Sivas doğumlu olan Orhan Gürel’in resim tutkusu çocukluktan başlar. Büyük bir şans eseri olarak, orta öğrenim yıllarında Eşref Üren gibi bir ustanın öğrencisi olmuştur. Suluboya tekniğine ilgisi de bu yıllarda başlamıştır. Hocasının etkisi ve teşvikleriyle, suluboya tekniğini ilerleterek, zaman içinde büyük bir ustalık ve incelik kazanmıştır. Orhan Gürel, tam anlamıyla bir suluboya sanatçısıdır. Başka hiç bir malzemeye yönelmemiştir. Birleşik Ressamlar ve Heykeltıraşlar Derneği ve Suluboya Ressamları Grubu üyesi olan sanatçının eserleri, yurtiçi ve yurtdışı pek çok koleksiyonda yer almaktadır.

ORHAN ZAFER

1971 Trabzon doğumlu. 19 Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim Bölümü Mezunu. Resim çalışmaları yanı sıra Karikatür ve Fotoğraf sanatıyla ilgilenmektedir.
Üç kişisel 77 karma Sergi veya organizasyona katıldı. Resim çalışmaları birçok koleksiyonda bulunan sanatçının ayrıca çalışmaları ulusal ve uluslar arası birçok gazete, dergi, albüm ve görsel yayında yayımlandı. Katılmış olduğu yarışmalar sonucu; ikisi uluslar arası sekizi ulusal ve biri özel ödül olmak üzere onbir ödül sahibi.Ordu Güzel Sanatlar Lisesinde uzman sanat eğitimcisi ve Resim Bölüm Başkanı olarak meslek hayatına devam etmektedir. Ayrıca Ordu Sanat Evi (ORSEV) Sanat kurulu başkanlığını sürdürmektedir. Birçok ulusal düzeyde sergi organizasyonu gerçekleştiren Orhan Zafer aynı zamanda ulusal ve uluslararası birçok yarışmada jüri görevinde bulunmuştur. Sanatsal çalışmalarını “Mavi” isimli atölyesinde sürdürmektedir. Türkiye Karikatürcüler Derneği, Birleşmiş Ressamlar ve Heykeltraşlar Birliği üyesi olan sanatçı ayrıca Karadeniz Plastik Sanatlar Derneği Yönetim Kurulu üyesidir.
‘’Ordulu Sanatçılar’’ ve ‘’Sanat Terimleri Sözlüğü’’ isimli iki araştırması yakında yayımlanacaktır.

REAL COLLECTION
Bilkent Center AVM Sanat Sokağı 3/33 Tepe Home Katı Bilkent / Ankara
Tlf : 0 312 242 00 22 E-Posta : info@rcmuzayede.com

www.rcmuzayede.com

REAL COLLECTION BRITISH ANTIQUE DEALER ASSOCIATION DOST ÜYESİDİR