A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
R
S
T
U
V
Y
Z
W
X
Q

S

SUNA ÖZKALAN

1936 Kayseri doğumlu olan sanatçı, resim çalışmalarına 1965 yılında Türk-Amerikan Derneği resim kursları ile başlar. 10 yıl kadar süren bu çalışmalarında, Lütfü Günay ve Refik Ekipman’dan resim, Prof. Lingren’den gravür dersleri almıştır. 1968 yılında İmren Erşen, Necla Özbay, Nurtaç Özler, Gülsen Erdoğan ve Sezen Palabıyık ile birlikte kurdukları Altılar Grubu’na daha sonra Tayyar Eren ve Lütfü Çetin de katılmıştır. İlk dönemlerinde uzun süre desen ve nü üzerine odaklanan Suna Özkalan, 1970 sonrasında Ankara Altındağ gecekonduları ve özellikle Foça kasabasını tavallerine aktarmıştır. Yaklaşık 20 yıldır ise Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası provalarını izleyerek resme dökerken bir yandan da Lütfü Günay’la başladığı soyutlama çalışmalarını sürdürmektedir.
1987’de başladığı heykel çalışmaları da Ankara Sanat Derneği’nin açtığı yarışmada gravürleri ile birlikte ödüle layık görülmüştür. Bunun yanısıra DYO Resim Yarışmalarında başarı ödülü almış, UNESCO 35 Yaş Yarışması sonrasında eserleri sergilenmiştir. Yurtta ve yurt dışında 50’yi aşkın kişisel sergi ve kızı Filiz Onat’la ortak sergiler gerçekleştirmiş, Birleşmiş Ressamlar ve Altılar Grubu sergilerine katılmış olan sanatçının, yurt içi ve yurt dışında bir çok koleksiyonda eserleri yer almaktadır.

SÜLEYMAN ŞAHİN

1949 YILINDA Sivrihisar’ın Günyüzü nahiyesine bağlı Beyyayla köyünde dünyaya gelmişim. İlkokulu 4. sınıfa kadar burada okudum. Ailemin ekonomik koşullarına yardımcı olabilmek için ilkokulu bırakarak Ankara’ya buranın bir kıyı semtinde çobanlık yapmaya geldim. Burada kara kalem çalışmalarına devem ederken bir yandanda inek otlatıyordum. Daha sonra çobanlık yapmayı bırakarak inşaatlarda yağlı boyacılık yapmaya başladım. Bu meslek çok hoşuma gidiyordu. İnşaattan artan yağlı boyaları alarak parmakla resimler yapıyordum. Bu çalışmalarımı 1968 yılında Ankara’da Türk-İş Sanat galerisinde sergiledim. O devrin Cumhurbaşkanı rahmetli İsmet İnönü’nünde izlediği kişisel sergimdeki tüm tablolarımı satarak Profesyonelliğe ilk adımımı attım. Artık gece gündüz çalışıyordum. Cadde ve sokaklarda, bıkmadan yoğun bir uğraşla resim çalışmalarımı sürdürüyordum.

SAİM DURSUN

1959 Elazığ´da doğdu.

Artvin Öğretmen Lisesinde, Resim Öğretmeni Hatice Yüksel´in yönlendirmesiyle resime gönül verdi.
1989 yılında Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisi´nde tanıştığı Fransız sanat tarihçisi Didier Vacher´in ilgi ve desteğiyle 1989 - 2003 yılları arasında İstanbul ve Fransa´da atölye çalışmaları yaptı.

Bugüne dek yurt içi ve yurt dışında 44 kişisel sergi açtı.

SALVATORE RODRIQUEZ

1934 Napoli doğumlu sanatçı artistik Liceo kolejini bitirdikten sonra 1957 senesinde Napoli güzel sanatlar akademisini bitirmiştir. Uzun yıllar ünlü Napoli’li ressamların asistanlığını yapmış olup ışık gölge oyunları konusunda yaptığı çalışmalarla İtalya’da haklı bir üne kavuşmuştur. Rodriquez başta İtalya olmak üzere birçok uluslar arası kişisel sergi yapmış ve en son sergisini 2005 yılında Amerika’da Raphael Gallery’de gerçekleştirmiştir. Ünlü İtalyan sanat eleştirmenleri, C. Elvini ve S. Gemma gibi isimlerden çok olumlu eleştiriler almıştır. Sn. Fabio Maresca (Maresca Gallery) ve Rc Gallery organizasyonlarıyla son sergisini Bilkent Sanat Sokağı’nda gerçekleştirmektedir.

SELİM GÜVENTÜRK

1951 yılında Ankara’da doğan Selim Güventürk, 1978 yılında ağaç maketleri ve heykelleri üzerinde çalışırken, sonradan özgün bir yağlı boya tekniğine dönüşecek olan çalışmaların ilk adımlarını keşfetmiştir. Fırça ve spatul kullanmayı gerektirmeyen bu özgün teknik, sanatçının sürekli yeni buluşlarına ve uygulamalarına olanak tanıması nedeniyle de her yıl daha gelişmiş yapıtların ortaya çıkmasını sağlamıştır.

Kişisel sergiler dışında birçok karma sergiye de katılan sanatçı, 2007 yılı itibarıyla çalışmalarını Real Collection galerilerinde sergilemektedir.

SAVAŞ SİMİTLİ

İzmir’de doğdum. Hiç eğitim almadan, deneye yanıla resim yapmayı öğrendim. ilk on yıl, araştırma ve inceleme yaparak, özellikle renk konusunda uzmanlaştım. Bir dönem, Picasso’nun resimlerinden hatırlayacağınız kübist resimler yaptım. Son zamanlarda dalgalı deniz resimleri yapmak hoşuma gidiyor.
Asılda ben bir askerim, bu yüzden düzenli olarak “Asker Ressamlar” sergilerine katıldım. Bazı sergilerimin gelirini Mehmetçik Vakfı’na, Türk Silahlı Kuvvetleri Eğitim Vakfı’na ve Atatürkçü Düşünce Derneği’ne bağışladım.

SELİM GÜVENTÜRK

1951 yılında Ankara’da doğdum. En başta ağaç maketleri ve heykelleri üzerinde çalışıyordum. Bu çalışmalarım, fırça ve spatul kullanmayı gerektirmeyen, sürekli yeni buluşlarla ve uygulamalarla geliştirdiğim eserleri ortaya çıkarmamı sağladı. Tamamen kendi buluşum olan bu teknikte, fırça veya spatul yerine parmaklarım ve tırnaklarımla resim yapıyorum. Bana göre resim, içinde yaşadığımız zaman ve mekanlarda olup bitenlerin hikayesidir

SERAP SOYALTIN

1971 Ankara’da doğdum. Gazi Üniversitesi’nin Giyim Bölümü’nü ve Özel Güzel Sanatlar Stilistlik Okulu’nu bitirdikten sonra modacı olarak çalıştım. Daha sonra Vahap Demirbaş`ın desteği ve verdiği cesaretle resim yapmaya başladım. Çocukluğumda yaşayıp gördüğüm eski mahalle hayatının, komşulukların, köy yaşantısının resimlerini yapmayı çok seviyorum.

Geçmiş yılları siz çocuklara anlatabileceğimi düşünerek, günümüzde sizin pek oynamadığınız, çocuk oyunlarının resimlerini yapıyorum. Böylece geçmişten günümüze ve gelecek nesillere görsel bir miras bırakmak istiyorum.

REAL COLLECTION
Bilkent Center AVM Sanat Sokağı 3/33 Tepe Home Katı Bilkent / Ankara
Tlf : 0 312 242 00 22 E-Posta : info@rcmuzayede.com

www.rcmuzayede.com

REAL COLLECTION BRITISH ANTIQUE DEALER ASSOCIATION DOST ÜYESİDİR